خرید vpn
راه‌های جلوگیری از ریزش مو

پربازدیدترین مطالب سایت


بازدید : 4747

راه‌های جلوگیری از ریزش مو

راه‌های جلوگیری از ریزش مو

دلایل ریزش مو متفاوت است؛ طبیعی، ارثی، وابسته به دفعات و روش‌های نظافت، مصرف داروهایی خاص، كمبود ویتامین، عوامل شیمیایی، فرآیندهای هورمونی، اضطراب


 

دلایل ریزش مو متفاوت است؛ طبیعی، ارثی، وابسته به دفعات و روش‌های نظافت، مصرف داروهایی خاص، كمبود ویتامین، عوامل شیمیایی، فرآیندهای هورمونی، اضطراب و... اما در اغلب موارد می توانید با رعایت نكات پی‌آمده، از كچلی زودرس در امان مانده، از موهای سرتان بیشتر و بهتر محافظت كنید.

ریزش روزانه 100 تا 150 تار مو طبیعی ا‌ست.  در صورت احساس خارش یا درد در قسمت‌های ریشه مو، دیدن شوره، جوش و مانند آن از پزشك متخصص راهنمایی بخواهید.

برای جلوگیری از كنده شدن یا ایجاد شكنندگی، موهایتان را در حالت خیس شانه نكنید. برای از بین بردن شوره ، از نرم‌كننده‌ها و لوسیون‌های شوره‌بَر و ضدقارچ استفاده كنید.

از برس‌های نرم استفاده كنید و در حال برس كشیدن نیز مواظب باشید دندانه‌های برس با پوست سرتان تماس نداشته باشد. از شانه كردن یا برس كشیدن طولانی یا استفاده از سشوار و اتوی مو خودداری كنید.

اگر ناچارید مدت زیادی زیر آفتاب بمانید حتما از پوشش‌هایی چون كلاه و روسری استفاده كنید. اشعه خورشید باعث افزایش شكنندگی، تغییر رنگ و كاهش قوام مو می‌شود.

جنس كلاه و روسری و طریقه گذاشتن یا بستن آن باید طوری باشد كه جلوی رسیدن هوا به موها را نگیرد. تحت كشش قرار دادن و محكم بستن موها، بویژه در حالت‌های موسوم به دم‌اسبی، بافته و... ریزش آنها را تسریع می‌كند.

 

به جای چند بار شستن موها زیر دوش، آنها را یك‌بار، آرام، صحیح و كامل بشویید. هنگام خشك‌كردن موهایتان، از چنگ‌زدن و حركت‌دادن تند و خشن حوله یا انگشت‌ها در لابه‌لای موها پرهیز كنید.

 

منبع : Salamatnews.irکلمات کلیدی : دلایل ریزش مو - جلوگیری از ریزش مو - ریزش مو -

آشنای محبوب 2

با توجه به موضوعات مهمی که در DVD آشنای محبوب (راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی ) بدان پرداخته شده است از جمله مقدمات آمیزش ، رفتار جنسی، بهداشت جنسی، بیماری‌های جنسی، داروهای محرک، ناتوانی‌های جنسی، و ... و همزمان با استقبال بی‌نظیری که همچنان ازاین DVD بعمل می‌آید DVD جدید تحت عنوان ناگفته‌های زناشویی برای استفاده خانواده‌های محترم عرضه می‌گردد.

همسرانی که بعد از مدتی که از رابطه زناشویی آنها می‌گذرد ممکن است کمی‌ها و کاستی‌هایی را در ارتباط جنسی خود با همسرشان را احساس کنند و از این بابت نگران باشند.  بسیاری از افراد به علت حجب و حیا از بیان مشکلات جنسی خودداری می‌کنند و این در حالیست که میزان شیوع اختلالات جنسی در بین خانواده‌ها قابل توجه است و به مداخلات آموزشی مناسب در این زمینه نیاز دارد.

 خـريد پستي+ خرید آنلاین >> قيمت فقـط : 7500 تـومان

  مطالب مشابه